Arama
US Dollar
Türkçe
TÜM KATEGORİLER
  Menu Kapat

  Kullanım ve Gizlilik

  1. GİRİŞ

  Sitenin genel kullanım şartlarını, genel kuralları ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin tconcept.com.tr (www. tconcept.com.tr) adlı site kullanılmadan önce kullanıcı ve/veya satın alma işleminde bulunan kişi ve/veya kurum tarafından okunması tavsiye edilir. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen tconcept.com.tr sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız. Tconcept işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayın tarihinde yürürlüğe girer. Tconcept, kullanıcı ve/veya satın alma işleminde bulunan kişi ve/veya kuruma, siteye her girişte kullanıcı sözleşmesinin yer aldığı "Gizlilik & Güvenlik" sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir. Bu koşullar link verilen Tconcept’e ait diğer web sayfaları için de geçerlidir.

   

  2. TARAFLAR

  Deri, doğal taş, gümüş, bronz ve pirinç materyallerini kullanarak kendi takı tasarımlarını el yapımı olarak üreten ve tasarım ürünlerini kullanıcıyla buluşturan Tconcept (www. tconcept.com.tr) satış ve tanıtım sitesi olarak kurulmuştur. İlerleyen zamanlarda ise ev aksesuarları, giyim gibi ürünleri de ürün portföyüne dahil ederek pek çok tasarım ürünü kullanıcılar ile buluşturmayı hedeflemiştir. İşbu sözleşmede tasarım ürünleri kullanıcı ile buluşturan www. tconcept.com.tr , "Tconcept " olarak anılacaktır. Yine işbu sözleşmede Tconcept’den ürün alan ve/veya siteye üye olan herkes "Kullanıcı" olarak anılacaktır.

   

  3. KOPYALAMA VE HIRSIZLIK

  tconcept (tconcept.com.tr) sitesi; genel görünümü, dizaynı, vermiş olduğu bilgi, resim, marka, www. tconcept.com.tr alan adı, logo, ikon, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, çalışma sistemi de dahil olmak üzere tüm uygulamalarının ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. İnternet sitesinde bulunan hiçbir uygulama(görseller, metinler, bilgiler, alan adı, yazılım vb.) önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Tconcept’in burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

   

  4. KURALLAR VE SORUMLULUKLAR

  tconcept tüm üyelerine açıktır. Aşağıdaki yazılı durumlarda, tconcept yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni işlem başlatabilir ve burada belirtilmemiş tüm kanuni haklarını saklı tutar:

  4.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi halinde oluşabilecek zarar nedeniyle kullanıcı üyeliği tconcept tarafından engellenebilir. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

  4.b. Kullanıcılar tarafından, site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması, halinde tconcept tarafından üyelik durdurulacağı gibi, kullanıcı hakkında kanuni işlemler başlatılır. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

  4.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan "Kullanıcı" sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

  4.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi vb. gibi faaliyet sonucu oluşacak zararlardan “Kullanıcı” sorumludur. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

  4.e. tconcept ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve tconcept.com.tr’u geliştirmektir.

  4.f. Kullanıcı, tconcept sitesi hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile tconcept.com.tr’un internet sitesi hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk "Kullanıcı"ya aittir.

  4.g. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin tconcept.com.tr’u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez, hile girişimlerinde bulunamaz, bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

  4.h. tconcept ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden tconcept sorumlu tutulamaz.

  4.i. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından tconcept.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder. tconcept ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı tconcept’e aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

  4.j. Bu internet sitesi tconcept’in kontrolü altında olmayan başka internet sitelerinde bağlantı veya referans içerebilir. tconcept bu sitelerin içeriklerinden ve/veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

  4.k. tconcept’in kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı, işbu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe tconcept’in kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

  4.l. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

  5. GİZLİLİK

  5.a. tconcept, daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi üyelik işlemi sırasında (İsim, yaş, e-posta, vb.) talep etmektedir. tconcept’de toplanan bu veriler; kampanya çalışmaları ya da profilinize yönelik özel promosyon faaliyetlerinin yapılabilmesi için tconcept bünyesinde kullanılmaktadır. Kişisel bilgileriniz haricinde; sitede ya da mobil uygulama üzerinden yapmış olduğunuz işlemlere ait istatistiksel veriler tconcept tarafından analiz edilmekte ve saklanmaktadır.

  5.b. tconcept, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır. Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince açıklama yapmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır.

  5.c. tconcept (tconcept.com.tr), Google Analytics’in Yeniden Pazarlama & Demografi ve İlgi Alanı Raporlaması özelliklerini kullanmaktadır. Reklam ayarlarınızı kullanarak Görüntülü Reklamcılık için Google Analytics’in kapsamı dışında kalabilir ve Google Görüntülü Reklam Ağı reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz. Google Analytics ile sağlanan demografik bilgiler, tconcept’i ve tconcept.com.tr tarafından verilen reklamları, kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre özelleştirmek için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, hedef kitle çalışmalarında kullanılırken diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam yayıncıları ile paylaşılabilir. Işbu Gizlilik Sözleşmesini kabul ederek bilgilerinizin Reklam yayıncıları ile reklam ve tanıtım amacıyla paylaşılmasına onay vermektesiniz. Bu bilgiler herhangi bir şekilde kişisel bilgi (İsim, Soyadı, T.C Kimlik No, Cinsiyet, Yaş vb.) içermeyip, grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili çalışmalar yapmak ve hedef kitleyi segmente etmek amacıyla kullanılmaktadır. Google dahil üçüncü taraf sağlayıcılar, tconcept.com.tr’un reklamlarını internet üzerindeki yayıncı sitelerde yer verdikleri banner alanlarında gösterecektir. Ziyaretçilerin tconcept.com.tr’a geçmişte yaptığı ziyaretleri temel alarak reklamlarla ilgili bilgi toplamak, reklamları optimize etmek ve yayınlamak üzere tconcept.com.tr tarafından ve Google dahil üçüncü taraf sağlayıcılarca birinci taraf çerezler ile üç taraf çerezler birlikte kullanılmaktadır. Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde tconcept.com.tr ve/veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin tconcept.com.tr ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız ya da telefonunuz arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

  5.d. Bizlere her zaman iletişim kısmında yer alan bilgilerden yararlanarak ulaşabilirsiniz. Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

  5.e. tconcept gönderilen maillerin alt kısmında bulunan "Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız." linkine tıklayarak, ya da site üzerinden "Hesabım" bölümünde bulunan "Üyelik Bilgileri Güncelleme" alanında "Reklam ve duyuru e-postalarını almak istiyorum" seçeneğini boş bırakarak mail gönderim listesinden kolayca çıkabilirsiniz.

  6. HİZMET SÜREKLİLİĞİ VE ANLAŞMAZLIKLAR

  6.a tconcept taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. tconcept her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı işbu hakkı kabul eder. tconcept, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, tconcept.com.tr'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve tconcept.com.tr sitesinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır. İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri tconcept.com.tr sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın tconcept tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

  6.b Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi: Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren tconcept’in sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

  6.c. Kullanıcı ve/veya satın alma işleminde bulunan kişi ve/veya kurum, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu kullanıcı sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.

  6.d. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle tconcept’in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder.

  6.e. İşbu sözleşme Giriş, Taraflar, Kopyalama ve Hırsızlık, Kurallar ve Sorumluluklar, Gizlilik ve Hizmet Sürekliliği ve Anlaşmazlıklar başlıkları ile toplam 6 maddeden ve toplam 22 alt maddeden oluşmaktadır. Kullanıcı ve/veya satın alma işleminde bulunan kişi ve/veya kurum ile tconcept arasında oluşabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde Antalya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

   

  Yukarı